تبلیغات

به سایت رسمی گروه ریاضی خیام خوش آمدیدپیشنهاد می کنیم برای نمایش بهتر سایت از مرورگرهای Firefox یا Google Chrome استفاده کنید

     

حذف لودینگ

گروه ریاضی خیام - دانشگاه گیلان - مصاحبه یا دکتر فریدون رضاخانلو، استاد دانشگاه برکلی آمریکا

مصاحبه یا دکتر فریدون رضاخانلو، استاد دانشگاه برکلی آمریکا

یکشنبه 17 دی 1391 22:29
تعداد بازدیدها : 

تعداد نظرات ارسال شده : 

آخرین ویرایش : یکشنبه 17 دی 1391

موضوع : دانشکده علوم ریاضی، گروه ریاضی خیام، معرفی ریاضیدانان، کنفرانس‌ها و سمینار‌ها،

به موجب حضور دکتر فریدون رضاخانلو در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه گیلان، توانستم چندکلامی با ایشان گفتگو کنم. لازم دیدم چکیده این گفتگو را به عنوان یک بیوگرافی کوتاه از ایشان در این سایت قرار بدهم. همچنین در ادامه این مصاحبه می‌توانید عکس‌های مربوط به روز سخنرانی ایشان را مشاهده نمایید.

 

دکتر فریدون رضاخانلو، متولد 1339 در تهران است. در سال 1358 برای تحصیل در دوره لیسانس رشته ریاضی از دانشگاه تهران پذیرش گرفت. به دنبال تعطیلی دانشگاه‌ها در سال 1359، پس از گذشت 3 سال، مجدداً یک ترم را در دانشگاه تهران سپری نمود و سپس به دانشگاه صنعتی شریف انتقال یافت و در آنجا نیز حدود یک سال به تحصیل پرداختند.

دکتر فریدون رضاخانلو می‌گوید: "من هیچ وقت لیسانسم تمام نشده، یعنی به طوری رسمی من هیچ مدرک لیسانسی ندارم". ایشان با استفاده از توصیه‌نامه‌های دکتر شهشهانی و به کمک دکتر امیر اسدی که در آن زمان استاد دانشگاه ویرجینیا بودند، موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه ویرجینیا گردیدند و مدت 2 سال را جهت أخد مدرک فوق لیسانس در دانشگاه ویرجینیا سپری نمودند.

در سال 86 میلادی برای دوره دکتری به دانشگاه نیویورک رفته و در سال 89 میلادی موفق به أخذ مدرک دکتری از این دانشگاه شدند. همچنین برای دوره پست دکترا به مدت یک سال در موسسه تحقیقاتی پرینستون فعالیت نمودند. در سال 91 میلادی به دانشگاه برکلی راه یافتتند و تاکنون به تدریس در آن دانشگاه مشغول هستند.